Menu

Jak podpisać umowę o pożyczkę online?

Pożyczki pozabankowe udzielane są obecnie głównie przez Internet. Jest to rozwiązanie wprowadzone na życzenie klientów, którzy chcieli bez wychodzenia z domu załatwiać formalności związane z zaciąganiem zobowiązania. Punkty stacjonarne w zasadzie nie są już tak oblegane przez klientów, jak kiedyś, ponieważ obecnie większą popularnością cieszą się pożyczki online bez weryfikacji. Jest to obecnie najprostszy sposób na zaciągnięcie zobowiązania finansowego, którego potrzebujemy na dowolny cel. Dodatkowa gotówka na dowolny cel zostanie zaciągnięta szybko, sprawnie i bez żadnych problemów. Bezpieczna transakcja i załatwienie wszystkich formalności w bezpieczny sposób leży po stronie firmy pożyczkowej. Dbają one o to, aby wszystko przebiegło w dostosowany do potrzeb klienta sposób.

Ważność umowy zawartej przez Internet

Najbezpieczniejszym sposobem podpisywania dokumentów przez Internet jest dopełnianie formalności elektronicznym podpisem kwalifikowanym. Nie jest to jednak opcja dostępna dla każdego. Aby posiadać taki podpis, trzeba zgłosić się do właściwego urzędu. Należy także kupić specjalne osprzęt, a także należy posiadać certyfikaty weryfikacyjne potwierdzające naszą tożsamość. Jak widać, nie jest to takie proste i zupełnie nieopłacalne w przypadku załatwiania jednorazowej pożyczki online bez weryfikacji. Firmy pożyczkowe nie wymagają podpisu elektronicznego od swoich klientów.

Umowa w pisemnej formie

Wiele firm pożyczkowych prosi klientów o wydrukowanie podpisanej umowy i przesłanie jej skanu, a następnie pocztą wysłanie umowy oryginalnie podpisanej przez osobę zaciągającą pożyczki online bez weryfikacji. Nie musimy obawiać się, że cała procedura będzie trwała długo. Wystarczy, że wyślemy swój podpis na skanach umowy, a już rozpocznie się cały proces ubiegania się o pożyczkę i przelewania środków na wskazany rachunek bankowy. Pożyczkodawca nie będzie na pewno czekał aż dokumenty dotrą w tradycyjnej formie. Od razu, gdy tylko umowa w wersji elektronicznej zostanie dostarczona, rozpocznie się cały proces ubiegania się o pożyczkę, a to będzie wiązało się z przesłaniem pieniędzy na konto klienta. Wszystko zostanie załatwione w bardzo szybki sposób, i to pod każdym względem.

Czy umowy online są bezpieczne?

Umowa o pożyczki z firmami pozabankowymi podpisywana przez Internet jest bezpieczna, jeżeli korzystamy z usług profesjonalnego podmiotu finansowego. Należy wszystko zweryfikować bardzo dokładnie zanim zaciągniemy pożyczki online bez weryfikacji. Dzięki temu, że będziemy wszystkiego pewni, nie będzie na nas ciążyło żadne zagrożenie, że podpisanie umowy będzie wiązało się z jakimikolwiek problemami. Zdecydowanie, wystarczy tylko wszystko dokładnie sprawdzić, a na pewno pożyczki online bez weryfikacji zostaną przez nas zaciągnięte w bardzo dokładny sposób, i to pod każdym względem. Należy wykazywać się rozsądkiem, a w żaden sposób nie wpakujemy się w kłopoty finansowe. Będziemy zadowoleni z tego, że mogliśmy zaciągnąć takie zobowiązanie finansowe i cieszyć się z odpowiedniego rozstrzygnięcia całej sprawy.